Første helga i juli arrangerte vi bandhundhelg på Evje i samarbeid med Vest-Agder Elghundklubb. Det er allerede 5 år sida sist vi hadde bandhundkurs.
På lørdag ble det avholdt uttaksprøve til NM for Vest-Agder EHK, samtidig som teoridelen i bandhundkurset ble gjennomgått i lokalene til Evje Folkehøgskole. Vi var så heldige å få Anita Lie og Atle Helland fra Hordaland Elghundklubb som instruktører på teoridelen denne helgen.

På søndagen var hele gjengen i skogen og fikk prøve seg på praktisk bandhunjakt.
Noen gikk i tillegg sin aller første bandhundprøve denne dagen.

Tusen takk til Anita Lie og Atle Helland som delte all sin kunnskap som instruktører på kurset, Kari Skjauff som stilte opp som dommer for våre små bandhundklubber, og våre egne erfarne bandhundmedlemmer som bidro på søndagen med tips og triks til deltagere i skogen.

Vi må også takke alle som deltok på kurset!
Vi håper bandhund ga mersmak og at vi ser dere igjen på jaktprøver, utstilling og andre aktiviteter i klubben!